Starostlivosť o Vaše vlasy v zime

Česanie, sušenie, žehlenie, natáčanie, čiapka, mráz, sneh...vlasy patria k najťažšie skúšaným ozdobám ženskej krásy. Ako sa o ne správne postarať v zimnom období a zabezpečiť im silu a vitalitu? Prečítajte si rady profesionálov z Dixi. V hladnom počasí vlasy trpia predovšetkým nedostatkom hydratácie. Prijímame menej tekutín a často prechádzame z vykúrených miestností či auta do chladného ovzdušia. Hoci je UV žiarenie hlavne doménou leta, aj naslnkom zaliatom svahu treba vlasy pred jeho vplyvom chrániť.

Reakcia vlasov na zimu

V chladnom počasí vlasy trpia predovšetkým nedostatkom hydratácie. Prijímame menej tekutín a často prechádzame z vykúrených miestností či auta do chladného ovzdušia. Hoci je UV žiarenie hlavne doménou leta, aj na slnkom zaliatom svahu treba vlasy pred jeho vplyvom chrániť.

V rámci úprav sa neodporúča vysušovať vlasy farbením, melírovaním či trvalou. Rovnako je potrebné obmedziť pričasté umývanie vlasov, keďže odstraňuje prirodzený maz pokožky. Pri fénovaní používajte vlažný vzduch a venujte sa mu naozaj poctivo – neodporúča sa vychádzať z domu s vlhkými vlasmi, hoci len s končekmi – môžu zamrznúť, popraskať a zlomiť sa.

Starostlivosť zvnútra

V lete máme k ovociu a zelenine bližšie ako v zime. Ak sa vyhýbate ovociu z dovozu, doprajte si v tomto období ako náhradu veľa strukovín, rýb či ovsených vločiek. Doplňte si aj spektrum vitamínov – horčík, zinok a vápnik chránia pred ďalším poškodením vlasov. Nezabudnite ani na vitamín E, veľký stimulant rastu kapilár, ktoré zlepšujú krvný obeh v pokožke hlavy a zabezpečujú silný a zdravý rast vlasov. Nájdeme ho v zelenej listovej zelenine, mandliach i exotickom ovocí.

Starostlivosť zvonka

Vlasová kozmetika pre zimné obdobie musí mať ľahké zloženie. Nemusíte vynechať vlasové masky ani oleje, avšak používajte ich len raz do týždňa a vyberte si produkty bez zaťažujúcich silikónov. Rovnako obmedzte prípravky s obsahom alkoholu, laky a gély, ktoré prispievajú k vysušovaniu vlasov a vlasy by mohli vďaka nim “zmrznúť”.

Vo veľkých mrazoch je nosenie čiapky nevyhnutnosťou. Ak čiapka nie je príliš tesná a má podšívku z hladkého materiálu (satén, hodváb), zabráni elektrizovaniu i poškodeniu vlasov. Nadmernému masteniu sa vyhnete používaním suchého šampónu Dixi, ktorý sa zmestí do každej kabelky a obsahuje 0% silikónov a farbív. Na umývanie využívajte bylinné šampóny s neutrálnym PH a na elektrizujúce vlasy používajte nezaťažujúci revitalizačný kondicionér, ktorý zabezpečí ich ľahké rozčesávanie. Vlasovú pokožku zregenerujete použitím Dixi regeneračnej vody. Zaručenú vitamínovú bombu pre zimou skúšané vlasy predstavujú naše Dixi ampulky s vitamínom C a B5.

Pri česaní používajte drevené hrebene, ktoré nevytvárajú statickú elektrinu a navyše udržiavajú perfektný tvar účesu. Tak vyniknete na každej párty i vo všedný zimný deň 🙂

Publikované: 02. 01. 2018

Zdieľať

Inšpirujte sa

Prihlásenie

Registrácia

Základné informácie